YurtDışı Boşanma Tanıma ve Tenfiz Avukatı

yurtdisi-bosanma-avukatlari-ankara

YurtDışı Boşanma Tanıma ve Tenfiz Avukatı –Yurt dışı mahkemelerinde görülen boşanmalarda tanıma ve tenfiz avukatı desteğine ihtiyaç duyulduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Dışardan görüldüğünde oldukça basit bir hukuki işlemmiş gibi tanımlanan tanıma ve tenfiz davaları, aslında kendi içinde pek çok hukuki prosedürü barındırması sebebiyle detaylı bir şekilde ele alınması gereken ve alanında uzman avukatlardan profesyonel destek alınarak gündeme taşınması önem teşkil eden bir konudur.

YurtDışı Boşanma Tanıma ve Tenfiz Avukatı

Bu bağlamda yurt dışı boşanma tanıma ve tenfiz avukatı ihtiyacınızda profesyonel hizmet almak ve kısa sürede olası hak kayıpları yaşamadan sonuca ulaşmak istiyorsanız avukatlık büromuzun desteğinden yararlanabilirsiniz.

Tanıma tenfiz davası ne kadar sürer sorusu, son yıllarda bu konuya ilişkin internet üzerinden de hakkında araştırma yapılan konular arasında yer almaktadır. Nitekim tanıma ve tenfiz davalarına hukuk sistemimizde belirlenmiş birtakım usul ve esaslar vardır.

Öncelikle tanıma ve tenfiz davalarına ilişkin hukuk sistemimizde uygulanan usul ve esaslara dikkat etmek gerekmektedir. Zira hukuk sistemimizde sıklıkla başvurulan esaslardan biri olan 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’un 15. maddesinin 2. fıkrasında da açıkça belirtildiği üzere tanıma ve tenfiz davalarında birtakım hukuki prosedürler uygulanmaktadır.

Bu kapsamda öne çıkan kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlara dair detaylar ise hukuk büromuzdan alabileceğiniz danışmanlık hizmeti kapsamında sizlere ulaştırılmaktadır.

Tanıma ve Tenfiz Davalarında Avukat Desteğinin Önemi

Tanıma ve tenfiz davaları, yurt dışında görevli olan yabancı ülke mahkemeleri tarafından verilen boşanma hükümlerinin ülkemiz mahkemelerince de tanınmasını da hukuka uygun bir hale getirilmesini konu edinmektedir.

Dolayısıyla kişilerin yaşamlarını devam etmelerinde önemli ve belirleyici rol oynayan bu tür davaların hukuki usul ve esaslara göre yerine getirilmesi önem teşkil eden bir konudur. Zira bu bağlamda tanıma ve tenfiz davalarının yetkili aile mahkemesine sunulan dava dilekçelerinde;

  • Yabancı mahkeme tarafından verilen boşanma kararına ilişkin ilamın, söz konusu ülke makamlarınca usulen onaylanmış aslının veya onanmış tercümesinin
  • Bunun yanında söz konusu boşanma ilamının kesinleştiğini gösteren ve yine o ülke makamlarınca onanmış yazı ve belge ile onanmış tercümesinin bulunması gerekmektedir.

Bunun dışında tanıma ve tenfiz davası evraklarının eksiksiz bir biçimde hazırlanması hususunda alanında uzman aile hukuku avukatına ihtiyaç duyulmaktadır.

Yurt dışı boşanma tanıma ve tenfiz davası avukatı desteğimiz ile söz konusu hukuki gerekli olan hukuki prosedürleri kolay bir şekilde yerine getirebilir dava sürecini hızlandırabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN